Każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę na jakąś przekąskę. Najczęściej sięgamy po chipsy, słodkie pieczywo czy nachosy.

Nie jest to niestety najzdrowszy wybór. Ale czy to oznacza, że musimy rezygnować z tak zwanego „małego co nieco”?  Oczywiście, że nie… Wystarczy, że wybierzemy zdrowsze wersje ulubionych przekąsek.

Chrupiące przekąski, ale smacznie i zdrowo

Lubisz chrupać chipsy? Wybierz  ich zdrowszą wersję. Chipsy jabłkowe są smaczne, z powodzeniem zastąpią słodycze. Chipsy jabłkowe możemy też dodać do różnych posiłków, ich smak wzbogaci na przykład owsiankę.

A co ze słodyczami? Z nich również nie musimy całkowicie rezygnować. Jeśli lubimy czekoladę, to wybierajmy tą z dużą zawartością kakao. Możemy też skusić się na suszone owoce i orzechy. Te produkty są bardzo zdrowe, pełne mikro i makro elementów, jednak są też dość kaloryczne. Dlatego warto jeść bakalie i orzechy z umiarem. Bakalie podobnie, jak chipsy jabłkowe mogą być smacznym dodatkiem do różnego rodzaju deserów i dań na słodko.

Jeśli kochamy  ciasta i ciasteczka, to zdecydowanie postawmy na te zrobione z w domu. Dzięki temu będziemy mogli kontrolować składniki i kaloryczność ciasta.

Jakie przekąski wybierać jeśli chcemy schudnąć?

W taki przypadku najlepiej sprawdzą się niskokaloryczne przekąski, które dadzą nam uczucie sytości. Możemy zdecydować się na świeże warzywa pokrojone z dipem na bazie jogurtu, czy z humusem. Jeśli chodzi o owoce, to one również mają sporo kalorii. Jednak nie rezygnujmy z nich zupełnie. Mają mnóstwo witamin i błonnika. Są świetnym uzupełnieniem naszego codziennego jadłospisu.

Podsumowując, przekąski wcale nie muszą być niezdrowe. Jednak należy pamiętać, że nawet najzdrowsze przekąski nie mogą nam zastąpić pełnowartościowego posiłku. Jednak zdrowa przekąska może nas uchronić przed napadami wilczego głodu i skokami insuliny we krwi.

Dla osób których interesuje zdrowe odżywianie pozostawiamy link do informacji na temat diety sokowej: https://kaloria.pl/dieta-sokowa-na-czym-polega/.