Regularne nawadnianie się jest szczególnie ważne, zwłaszcza podczas upalnych dni. Przyjmuje się, że dziennie powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi przynajmniej 2 litry wody. Wiele osób ma jednak problem z tym, by wyrobić w sobie nawyk regularnego picia wody. Powodów może być wiele, od zwykłej niechęci do jej smaku po czyste zapominalstwo lub natłok obowiązków. Niestety, bardzo łatwo jest odwodnić swój organizm, a skutki tego odbijać się będą nie tylko na naszym zdrowiu, lecz także na wyglądzie.

Dlaczego picie wody jest tak ważne?

To, że nasz organizm w większości składa się z wody, jest absolutnie podstawową wiedzą. Nie dziwi więc, że pełni ona szczególnie ważną rolę – nie tylko wspomaga odchudzanie, pozytywnie wpływa na naszą cerę, lecz co najważniejsze, wspomaga podstawowe funkcje życiowe. Jeżeli nie dostarczamy naszemu organizmowi odpowiedniej ilości wody, możemy borykać się z wieloma negatywnymi skutkami.

Nawyk picia wody – jak sobie wyrobić?

Nawyki powstają po regularnym powtarzaniu danych czynności, jednak niektórym ciężko jest się przekonać do picia wody – wynikać to może z wielu przyczyn, począwszy choćby od jej smaku. W tym przypadku najprostszym rozwiązaniem będzie dodawanie do butelki z wodą owoców, które pozytywnie wpłyną na jej smak, warto sięgnąć po cytrynę lub truskawki. Jeżeli zwyczajnie zapominamy o regularnym nawadnianiu, możemy zainstalować na nasz telefon specjalną aplikację, która wysyłać nam będzie powiadomienie o ustalonych godzinach. Dobrze jest także zawsze mieć pod ręką butelkę z wodą, bez względu na to, gdzie planujemy się wybrać.