Na popularnych portalach aukcyjnych możemy znaleźć oferty licznych produktów, które określane są mianem spalaczy tłuszczu. Nie będziemy się rozwodzić nad ich skutecznością – opowiemy natomiast o naturalnych spalaczach tłuszczu, które w realnym stopniu wpływają na nasz metabolizm. A co ciekawsze – najpewniej znajdziemy je w naszej kuchni.

Kawa.

Prozdrowotne działania kawy są doskonale wszystkim znane, w tym konkretnym przypadku nie chodzi jednak o samą kawę, lecz o zawartą w niej kofeinę. Nie od dziś wiadomo, że kofeina pobudza nasz organizm, to też po kawę często sięgamy przed pracą. Zaskakujące jest jednak to, że kofeina w realnym stopniu wpływa także na nasz metabolizm. Przeprowadzone badania wykazały, że kofeina potrafi przyspieszyć przemianę naszej materii, co z kolei ułatwia nam pozbycie się dodatkowych kilogramów jak i samej tkanki tłuszczowej.

Pieprz.

Pieprz to popularna przyprawa, która obecna jest najpewniej w każdym domu. Podobnie jak w przypadku kawy – najważniejszy jest nie pieprz, lecz zawarta w nim substancja, a w tym przypadku jest to piperyna. Tę substancję możemy znaleźć we wspomnianym już pieprzu, czy kurkumie. Piperyna przyśpiesza odbywający się w naszym organizmie proces termogenezy oraz lipolizy, która to odpowiada za spalanie tkanki tłuszczowej. Oczywiście – ani kawa, ani pieprz nie sprawią, że nagle schudniemy i pozbędziemy się tkanki tłuszczowej. By to osiągnąć, niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej diety, jak i wprowadzić do naszego życia odpowiednią ilość aktywności fizycznej.