Pokusa sięgnięcia po słodycze jest niezwykle trudna do pokonania. Nie ma się co dziwić – słodycze, za sprawą słodkiego smaku, automatycznie kojarzą się nam z czymś przyjemnym, a przy tym – realnie wpływają na poprawę naszego samopoczucia. Nie jest jednak zaskoczeniem, że nazbyt częste sięganie po łakocie to doprawdy krótka droga do zdobycia niechcianych, dodatkowych kilogramów czy centymetrów w pasie. Będąc zaś na diecie, po którą to będzie sięgać najpewniej coraz to więcej osób ze względu na zbliżający się okres wakacyjny, słodycze stosunkowo szybko potrafią przekreślić wszystkie efekty stosowanej diety i ćwiczeń.

Słodycze – jak walczyć z pokusą?

Jeżeli po słodycze sięgamy często i chętnie – najprawdopodobniej wyrobiliśmy w sobie nawyk, czy nawet swego rodzaju uzależnienie. W takim przypadku powstrzymanie się od jedzenia słodyczy będzie stosunkowo trudniejsze, niż w przypadku osoby, która po łakocie sięga sporadycznie. W pierwszej kolejności – nie warto całkowicie rezygnować ze słodyczy, a wszelkie, słodkie przekąski zwyczajnie uwzględnić w naszym codziennym zapotrzebowaniu kalorycznym.

Co zamiast słodyczy?

Słodycze można zastąpić wieloma, równie smakowitymi i słodkimi produktami – a przy tym – względnie zdrowszymi. Nie ukrywajmy jednak, że mało co będzie w stanie dorównać naszej ulubionej przekąsce. Jeżeli jednak chcemy, by dieta przyniosła swoje efekty, dobrze jest ograniczyć spożycie słodyczy i wprowadzić do naszego jadłospisu produkty, które w pewnym stopniu nam je zastąpią. Warto więc sięgnąć po różnego rodzaju owoce, takie jak jabłka – sezon na ich spożycie jest wręcz idealny, a smak równie słodki. Dobrze jest także sięgnąć po owocowe jogurty.