Mnogość istniejących diet jest wręcz oszałamiająca – można pokusić się o stwierdzenie, że każdemu według własnych potrzeb. Jedną z popularniejszych diet jest dieta ketogeniczna, która to zyskuje coraz to większą ilość zwolenników. Na czym więc polega ten rodzaj diety?

Podstawowe informacje.

Dieta ketogeniczna w ogromnym uproszczeniu polega na całkowitym wyeliminowaniu węglowodanów oraz zastąpieniem ich tłuszczami. Ten rodzaj diety to doskonały sposób na podkręcenie metabolizmu i pozbycie się nadmiarowych kilogramów – co jest swego rodzaju paradoksem, ponieważ, teoretycznie, to właśnie tłuszcze, które powinny być spożywane rzadziej, miałyby przyczyniać się do powstawania tkanki tłuszczowej. Jak się jednak okazuje – jest zupełnie odwrotnie, a dodatkowe ilości tłuszczu w diecie ketogenicznej sprzyjają spalaniu przez organizm własnej tkanki tłuszczowej.

Czego nie można jeść na diecie ketogenicznej?

Osoby pragnące przejść na dietę ketogeniczną muszą całkowicie wyeliminować węglowodany, a więc różnego rodzaju produkty zbożowe, takie jak makarony, kasze, ziemniaki czy owoce. Równie ważne jest ograniczenie ilości spożywanego cukru. Dieta ketogeniczna polega na dostarczaniu organizmowi znacznych ilości tłuszczu, które znaleźć można więc w rybach, mięsach czy orzechach.