Jesteś tym, co jesz, zwykło się mawiać i w żadnym przypadku nie jest to przesadzone stwierdzenie. Spożywane produkty w bezpośredni sposób wpływają na nasz organizm. Jest to szczególnie widoczne w kontekście urody – nieodpowiednia dieta prowadzić może do licznych problemów skórnych, takich jak trądzik, czy osłabienia naszych włosów i paznokci. Nieco ciekawszym jest jednak to, że nasza dieta wpływa również na nasze emocje. Niektóre produkty i zawarte w nich składniki odżywcze mogą skutecznie obniżyć poziom stresu w naszym organizmie – po co możemy sięgnąć, jeżeli trafimy na stresującą sytuację?

Stres oksydacyjny.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nieodpowiedni styl życia prowadzić może nie tylko do takich problemów, jak nadwaga, zmiany skórne, osłabienie włosów i paznokci, cukrzyca, lecz także do zaburzeń związanych z naszą psychiką. Mowa tu o stresie oksydacyjnym, a więc stanem, kiedy w naszym organizmie dochodzi do zaburzenia równowagi, czyli sytuacji, kiedy harmonia pomiędzy utleniaczami a przeciwutleniaczami zostaje zachwiana. Stres oksydacyjny prowadzić może do rozwoju wielu poważnych chorób, jak i niszczenia komórek oraz tkanek naszego organizmu.

Produkty bogate w antyoksydanty i wpływające na obniżenie stresu.

Znaczne ilości antyoksydantów znaleźć możemy w takich produktach spożywczych, jak pomidory, fasola, buraki, gorzka czekolada czy jagody. Nie bez znaczenia pozostaje również pewien istotny składnik odżywczy, jakim jest kwas tłuszczowy omega -3. Warto więc do naszej diety dodać takie produkty, jak ryby, soja czy orzechy. Ponadto naturalne działanie uspokajające wykazują przede wszystkim owoce i warzywa, które bogate są w witaminy z grupy B.