Popularne preparaty, często określane mianem tabletek odchudzających, można znaleźć niemal wszędzie – od aptek, sklepów spożywczych po portale aukcyjne, gdzie w szczególności zauważyć można, jak ogromną popularnością się cieszą. W czym więc tkwi ich sekret i co sprawia, że tak wiele osób postanawia po nie sięgnąć?

Czym są tabletki odchudzające?

Tabletki odchudzające przede wszystkim nie są tabletkami odchudzającymi – pod tą nazwą kryje się nic innego, jak zwyczajny suplement diety. Niestety, lecz jeszcze nikt nie opracował preparatu, który wykazywałby skuteczność podczas odchudzania. Skład tych suplementów diety niemal zawsze się różni, najczęściej jednak możemy znaleźć w nich wyciągi z różnego rodzaju egzotycznych owoców, jak i podstawowe witaminy, które rzeczywiście mogą wspomagać proces odchudzania.

Dlaczego nie warto stosować tabletek odchudzających?

Przede wszystkim dlatego, że są nieskuteczne – choć bez żadnego cienia wątpliwości, skutecznie uszczuplą nasz portfel. Warto również wymienić, że w świetle prawa takie suplementy są zwykłymi artykułami spożywczymi, a nie lekami, które poddawane były drobiazgowym testom i badaniom. Zawarte w tabletkach odchudzających związki mogą powodować liczne skutki uboczne, zwłaszcza w połączeniu z przyjmowanymi lekami na receptę, z którymi to często wchodzą w interakcję.