Za truskawkami przepadają niemal wszyscy – toteż nic dziwnego, że cieszą się ogromną popularnością. Sezon truskawkowy w naszym kraju zaczyna się w okolicach maja i trwa zazwyczaj do końca lipca. W sklepach na truskawki możemy trafić już wcześniej, gdyż w kwietniu czy nawet lutym. Takie truskawki są oczywiście importowane do Polski z cieplejszych krajów, takich jak Hiszpania.

Truskawki są niskokaloryczne!

Osoby będące na diecie nie muszą się martwić tym, że od truskawek przybędzie im dodatkowych kilogramów. 100 gramów tych owoców to około 33 kcal – dla porównania – 100 gram jasnego pieczywa to aż 265 kcal. By osiągnąć podobną kaloryczność za sprawą truskawek, należałoby ich spożyć aż 800 gramów!

Bogate w witaminy.

Truskawki są bogate w źródło drogocennej dla naszego organizmu witaminy C. Jej ilość w truskawkach jest nawet większa, niż w cytrynach lub innych cytrusach. Ponadto, zawarte w truskawkach substancje i minerały wykazują działanie przeciwzapalne.

Truskawki przysmakiem nie tylko ludzi.

Te owoce są uwielbiane nie tylko przez ludzi, ale przez wiele szkodników. W truskawkach szczególnie gustują ślimaki oraz muszki owocowe. Jeżeli więc uprawiamy lub zamierzamy uprawiać truskawki, zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenia naszych owoców.